AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.08.27] Interviul „2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION” cu iKON #2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DoraeDae

Puncte : 60
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/03/2013

MesajSubiect: [2015.08.27] Interviul „2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION” cu iKON #2   Vin 28 Aug 2015 - 1:06

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Î: Sunt curios, cum ați ajuns să dați audiții la YG?

Bobby: De când eram mic, mi-a plăcut hip-hop-ul, iar prietenul fratelui meu care știa acest lucru, m-a făcut să particip.

Yunhyeong: Pe când frecventam un liceu de arte, exact atunci, era o audițție de la YG în școală și m-am gândit că ar fi o experiență bună, deci am aplicat.

Chanwoo: După cum spune zicala „Urmează-ți prietenul și du-te în Gangnam”, din întâmplare mi-am urmat prietenul și m-am dus la audiții.

Î: Înainte de audiție, ce și cum ați pregătit?

Bobby: Nu am pregătit nimic special pentru audiție, ci doar am dus mai departe și am îmbunătățit rap-ul pe care în mod normal îl fredonam doar.

Yunhyeong: Îmi plăceau cântecele, dar nu le-am învățat în special până atunci, așa că am pregătit o melodie care-mi plăcea de obicei.

Chanwoo: Deoarece a trebuit brusc să particip la o audiție, în ziua de dinainte am pregătit un cântec, un dans alături de un moment de actorie cu care eram cel mai încrezător.

Î: Cu ce v-ați prezentat la audiții?

Bobby: Cel mai mult m-am concentrat asupra rap-ului meu și, mai mult decât atât, am făcut un dans îngrozitor superb! Haha

Yunhyeong: 2 cântece, iar în plus am dansat un dans pe care l-am învățat la școală și din câte am auzit mai târziu, aparent acesta nu i-a fost arătat lui Sajangnim (YG). Hahaha.

Chanwoo: Cântecul a fost „Should I Say I Love You Again” al lui Kim Dong Ryul, iar coregrafia a fost cea a lui Nick Bass, cât pentru momentul de actorie, am jucat o scenă din filmul Marine Boy.

Î: Gândindu-vă acum la acele momente, care au fost reacțiile juraților? V-ați așteptat să fiți admiși?

Bobby: Nu mă așteptam să fiu admis, dar jurații au râs deci am avut un presentiment bun. KyaKya.

Yunhyeong: A  fost total neașteptat. Asta pentru că majoritatea celor care au fost la audiții erau persoane care se pregăteau să devină cântăreți, pe când eu eram doar un elev care a absolvit actoria.

Chanwoo: De fapt, nu mă așteptam să fiu admis din cauza reacției calme a juraților. (T__T)

Î: Cum v-ați simțit, ce gânduri ați avut după ce ați dat audiția?

Bobby: „Acum mă duc să-mi fac temele pentru școală!”

Yunhyeong: După ce alte persoane au cântat doar câte un cântec, pe mine m-au pus să cânt două, deci am avut o senzație plăcută.

Chanwoo: M-am gândit că pentru a deveni un cântăreț la YG, trebuie să am o determinare mai mare și să mă străduiesc mai mult.

Î: Atunci când se aleg trainees pentru a intra în YG, ce aspecte sunt cele mai importante?

Bobby: Cred că talentul și încrederea  sunt cele mai importante pentru ei.

Yunhyeong: Desigur că trebuie să le arăți bine ce talent deții și cred că țin cel mai mult cont de atitudinea ta entuziastă.

Chanwoo: Cred că mai important decât orice este să prezinți o imagine plină de încredere. De asemenea, cred că se ține cont și de ceea ce poate duce mai departe talentul și stilul YG.

Î: Vă aduceți aminte câte ceva din întrebările pe care vi le-au pus jurații, sau probele la care ați fost supuși?

Bobby: „Fă-o din nou, altceva, din nou, din nou”

Yunhyeong: Știau că urma să absolv actoria la liceu, deci m-au întrebat „De ce vrei să devii cântăreț?” Datorită acestei întrebări am putut să mă gândesc bine încă o dată care e visul meu, deci această întrebare este cea mai memorabilă.

Chanwoo: Mi-au zis că este important să te prezinți juraților cu entuziasm și interes. De asemenea, chiar au fost încântați de cei cu bun simț, cei care au spus bucuroși „Bună ziua” și „Mulțumesc pentru timpul acordat.”

Î: Aveți vreun sfat pentru cei care vor să dea audiții la YG pe viitor, de genul ar trebui sau nu ar trebui să facă un anumit lucru?

Bobby: „Chiar dacă ai emoții, nu ar trebui niciodată să arăți acest lucru. De asemenea, ar trebui să faci atmosfera de la audiții toată a ta.” Kya, cred că aceasta este o zicală tare!

Yunhyeong: Vreau să fiu mereu cu bun simț și să salut toată lumea cum se cuvine.

Chanwoo: Crede în ceea ce ai pregătit și trebuie să prezinți acel lucru cu încredere. Cred că e bine să nu cânți balade, așa cum am făcut eu… *plânge*

Î: Când ați auzit că ați fost admiși, cum ați reacționat voi și cei din jurul vostru?

Bobby: E cumva o farsă la telefon…?

Yunhyeong: În doar 2 zile am primit răspunsul că am fost acceptat, fapt ce m-a lăsat șocat și nu îmi puteam ascunde bucuria.

Chanwoo: Am fost atât de surprins încât nu-mi venea să cred, iar părinții și prietenii mei erau fericiți.

Î: Există vreun motiv pentru care ați ales YG din toate celelalte agenții din țară? În cele din urmă, care sunt motivele pentru care e bine să fii trainee la YG?

Bobby: S-a întâmplat când am simțit o atracție mare către hip hop! Pe atunci era o audiție la YG în New York. E bine că sala de practică e deschisă tot anul și o poți folosi 24 de ore și poți mânca mâncare delicioasă!!!

Yunhyeong: Nu este o agenție închisă, ci o agenție deschisă pentru dezvoltarea trainees-ilor. Le oferă acestora o sală de practică alături de mâncare bună. Yum yum.

Chanwoo: Consider că are un mediu și un sistem mai bun pentru pregătirea și dezvoltarea trainees-ilor decât orice altă agenție.

Trad.rom: doaredae@YGFRo
Trad.eng: KIMJ1WON@Twitter
Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Shared by YG Family Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.08.27] Interviul „2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION” cu iKON #2
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: