AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.08.25] Interviul „2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION” cu iKON #1

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DoraeDae

Puncte : 60
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/03/2013

MesajSubiect: [2015.08.25] Interviul „2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION” cu iKON #1   Mar 25 Aug 2015 - 18:22

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION

Vom începe primul nostru interviu alături de liderul B.I, cel mai în vârstă membru, Jinhwan, Junhoe, cel cu o voce foarte puternică și energicul Donghyuk.

Î: Care a fost motivul pentru care ați participat la audițiile de la YG?
Jinhwan: Un prieten de-al meu știa că eram interesat de YG, deci am sfârșit prin a-i urma sfatul așa că am dat audiții în privat.

Junhoe: A fost mereu compania în care voiam să intru și îmi era dor să cânt, iar ca să umplu acel gol interior pe care l-am dobândit când am fost respins prima dată, mi-am luat inima în dinți, m-am pregătit și am intrat!

Donghyuk: Încă de când eram mic am fost influențat de artiștii de la YG, astfel influențându-mă să mă duc la audiții.

Î: Înainte să vă duceți la audiții, cum v-ați pregătit?

B.I: În fiecare zi, când aveam timp, munceam din greu și îmi exersam rap-ul fără să mă odihnesc.

Jinhwan: Din moment ce YG este o companie care se bazează pe hip-hop, am pregătit un copy rap, un cântec în care eram încrezător, alături de propria mea coregrafie.

Junhoe: M-am pregătit având un spirit de luptător, vrând să mă prezint cu un cântec și un dans perfect.

Donghyuk: Personal, îmi place să dansez cel mai mult, deci exersam regulat, în fiecare zi. Iar referitor la cântat, am pregătit totul în detaliu, de la alegerea cântecului până la interpretare.

Î: Cu ce v-ați prezentat la audiții?

Jinhwan: Eu am cântat melodia lui Taeyang sunbaenim „I Need A Girl” și cea a lui Musiq Soulchild „IfULeave” și am dansat pe melodia „My Adidas” de la RUN DMC.

Junhoe: Am cântat melodia lui Usher „U Got It Bad” și am dansat pe melodia lui Chris Brown „Champion”.

Donghyuk: Cântecul pe care l-am interpretat a fost „Cracks Of My Broken Heart” al lui Eric Benet și am dansat pe coregrafia lui Lyle Beniga pentru melodia „Let's Make A Movie”, „Superstar”, alături de coregrafia făcută de Brian Puspos pentru melodile „Wet The Bed” și „Beg For It”… destul de multe, nu-i așa?

Î: Dacă vă gândiți la acel moment, care au fost reacțiile juraților? Vă așteptați să fiți admiși?

Jinhwan: Având emoții mari, am crezut că nu voi putea să prezint în totalitate ce am pregătit, dar jurații mi-au acordat o șansă și m-am privit cu ochi buni, deci consider că a fost o audiție fără regrete unde am fost capabil să arăt tot ce am pregătit.

Junhoe: Da, zâmbeau, iar fața lor era atât de expresivă încât mă așteptam să fiu admis haha.

Donghyuk: Nu mă așteptam să fiu acceptat, iar din cauza faptului că jurații au avut un feedback în ceea ce privește punctele mele slabe, m-am gândit că trebuie să mă pregătesc mai mult de atât.

Î: Cum v-ați simțit după ce ați dat audiția?

Jinhwan: Deoarece a fost prima mea audiție, chiar dacă nu primeam rezultatul pe care mi-l doream, am încercat să mă gândesc că a fost o oportunitate și o experiență bună. Totuși, în același timp, simțeam o atracție puternică de genul „YG este locul în care ar trebui să fiu.”

Junhoe: Am vrut foarte mult să intru în YG.

Donghyuk: Mă gândeam: „Sunt nemulțumit. M-aș fi putut descurca mult mai bine.” Cu toate acestea, nu am avut regrete din moment ce am muncit din greu, deci am așteptat rezultatul cu inima împăcată.

Î: Atunci când aleg trainees pentru a intra în YG, ce este cel mai important pentru jurați?

B.I: O imagine simplă și naturală, alături de talent care se potrivește cu stilul YG.

Jinhwan: Cred că se concentrează mai mult pe potențialul tău și pe capacitatea de a evolua, decât pe talentul tău de la momentul respectiv. În sistemul de training de la YG, cred că se caută pesoane talentate care își pot atinge apogeul în ceea ce privește evoluția.

Junhoe: Sunt de părere că ei se bazează pe cei care sunt pe gustul YG și care sunt talentați.

Donghyuk: Eu cred că se concentrează pe stilul fiecăruia, pe caracterul lui și pe atitudinea pe care o are referitor la îmbunătățire etc.

Î: Vă puteți aduce aminte vreuna din întrebările pe care vi le-au pus jurații, sau probele la care v-au supus?

Jinhwan: După ce am prezentat tot ce am pregătit, fără să spună nimic mai mult, mi-au zâmbit și mi-au zis că pot pleca. Haha.

Junhoe: Cel mai memorabil moment a fost când mi-au zis „Ai cântat bine, mai bine decât m-am așteptat.”

Donghyuk: Când mi-au dat feedback-ul spunându-mi că ar trebui să nu mai fiu așa încordat, să mă bucur și să fiu încrezător în performance-ul meu, atunci a fost cel mai memorabil moment.

Î: Aveți sfaturi pentru cei care ar vrea să dea audiții la YG, în sensul că „Nu ar trebui să faci asta” sau „Ar trebui să faci asta”?

B.I: Nu vă așteptați să primiți ajutor din partea altora și trebuie să vă pregătiți cât puteți de mult și să dați tot ce aveți mai bun. Cred că e bine să vă prezentați cu o imagine care reflectă exact cine sunteți.

Jinhwan: Cred că e bine să vă prezentați cu propriul șarm, diferit de al celorlalți și chiar dacă nu vă descurcați la fel de bine cum v-ați pregătit, cred că e bine să le arătați o imagine încrezătoare. În mod special, nu aș recomanda melodia „So Sick” a lui Ne-Yo, sau „Take a Bow” a Rihannei etc, precum și alte cântece pe care le aleg mulți participanți.

Junhoe: Sunt de părere că e bine să alegeți melodii pop sau rap care sunt în stilul YG. Cred că e bine să evitați baladele cât de mult posibil.

Donghyuk: În general e bine să vă pregătiți urmărind modelul artiștilor străini, dar e bine să aveți și propria abordare care nu are un stil comun, alături de aspecte care se potrivesc cu trend-ul din ziua de azi.

Î: Când ați auzit că ați fost admiși în YG, care a fost reacția pe care ați avut-o și a celor din jurul vostru?

Jinhwan: De când eram mic, le-am zis multor oameni din jurul meu că voi deveni cântăreț, dar de fiecare dată când ziceam asta, erau persoane în jurul meu care se îndoiau de acest lucru, deci m-am simțit foarte bine când am avut șansa să le arăt imaginea de „dacă zic că o s-o fac, o fac”.

Junhoe: Am fost foarte foarte surprins! *țipă* Cred că de atunci oamenii din jurul meu, alături de părinții mei, și-au dat seama de ceea ce pot face.

Donghyuk: O minciună!!! La început nu am putut să cred, am crezut că-i o minciună. M-am simțit foarte bine, pentru că toți oamenii din jurul meu mă felicitau.

Î: Există vreun motiv pentru care ați ales YG din toate agențiile existente? De asemenea, puteți prezenta câteva motive bune în a fi un trainee la YG?

Jinhwan: Cred că este un sistem care nu folosește o metodă de a te îndopa cu teorie. Trebuie să îți dai seama de unul singur de punctele tale slabe și să evoluezi. Avem puțini trainees comparativ cu alte agenții, lucru ce ne permite să ne concentrăm pe training, iar datorită faptului că YG se bazează pe hip-hop, vei putea accepta ușor acest gen muzical numit hip-hop și va începe să-ți placă.

Junhoe: Un motiv bun ar fi că… pur și simplu e YG! Să facem asta împreună!

Donghyuk: Am avut un gând puternic că „Dacă e vorba de YG, atunci voi putea face muzica pe care vreau să o fac.” Mai mult decât atât, dacă tu însuți depui efort, ei te vor susține în mod sigur, deci cred că de aceea toată lumea încearcă și mai din greu. 

[Notă: Partea a doua a interviului va fi lansată joi, 27 august 2015.]

Trad.rom: doraedae@YGFRo

Trad.eng: KIMJ1WON@Twitter

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Shared by YG Family Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.08.25] Interviul „2015 YG AUDITION : NEXT GENERATION” cu iKON #1
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-