AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.04.02] JINUSEAN se întorc cu un single album – „Am vrut să-i evităm pe BIGBANG”

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Shin HeyRin

Puncte : 103
Reputatie : 1
Data de inscriere : 09/11/2012

MesajSubiect: [2015.04.02] JINUSEAN se întorc cu un single album – „Am vrut să-i evităm pe BIGBANG”   Joi 2 Apr 2015 - 10:42

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

JINUSEAN ( Jinu & Sean), unul dintre grupurile de old hip-hop ale Coreei, a confirmat că vor lansa un single cât de curând, după 11 ani de absență din scena muzicală.
Potrivit unor persoane din  interiorul industriei , JINUSEAN vor reveni la mijlocul acestei luni. Un articol a fost publicat în exclusivitate pe data de 27 martie de către Starnews.
JINUSEAN au plănuit lansarea acestui single, dar data, deși fixată, nu a fost confirmată public încă, deoarece por apărea mereu evenimente surpriză.
Noua melodie va fi lansată la 11 ani după ultimul title track al grupului – „Phone Number”, în 2004.

Potrivit articolului Starnews, YG a plănuit și s-a pregătit pentru comeback-ul băieților din BIGBANG, după trei ani de pauză, ca fiind primul proiect din acest an al agenției. Pe data de 1 aprilie YG Entertainment a anunțat oficial că BIGBANG se vor întoarce în mai.
JINUSEAN au spus că vor să evite confruntarea directă cu BIGBANG, prieteni apropiați și grupul lider al Kpop-ului, aceștia auzind că melodia băieților va fi lansată curând.

Un reprezentant din interior a declarat: „ JINUSEAN i-au spus în glumă lui YG că vor să-i evite pe BIGBANG. BIGBANG au așteptat trei ani pentru asta, dar JINUSEAN au așteptat 11. YG a hotărât să lanseze single-ul celor din JINUSEAN în mijlocul acestei luni, înainte ca BIGBANG să se întoarcă, luând în considerare faptul că JINUSEAN au fost primul proiect de succes al companiei.”

JINUSEAN au debutat în 1997 și s-au bucurat de popularitate, lansând un număr mare de hit-uri de-a lungul anilor – „Tell Me”, „A-YO”, „Phone Number”. După asta, grupul a fost inactiv pentru o lungă perioadă  de timp, dar s-au remarcat cu o prestație  puternică și revigorantă la MBC ”Infinite Challenge – Saturday Singers”, episod difuzat la inceputul lunii ianuarie a acestui an. De la difuzare, fanii au continuat să ceară noi melodii de la veterani.

Între timp, JINUSEAN vor fi prezenți la „Saturday Super Concert – DJ Chori’s Mix Mac”, eveniment susținut pe data de 25 a acestei luni la Sang-am Worl Cup Stadium.

Sursa: Starnews
RO TRANS: Jojo@YGFR
Shared by YG FAMILY ROMANIA
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.04.02] JINUSEAN se întorc cu un single album – „Am vrut să-i evităm pe BIGBANG”
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: