AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.03.30] Rap Monster vorbește despre ce s-a întâmplat între el și Bobby

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Shin HeyRin

Puncte : 103
Reputatie : 1
Data de inscriere : 09/11/2012

MesajSubiect: [2015.03.30] Rap Monster vorbește despre ce s-a întâmplat între el și Bobby   Mar 31 Mar 2015 - 12:35

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Q: Hai să vorbim despre confruntarea ta cu Bobby. Cum a început?
Rap Monster: Bobby a făcut câteva referințe la mine în timp ce era concurent la Show Me The Money3. Părea că îi place să folosească cuvinte precum „sangnamja” („bărbat adevărat” și, de asemenea, titlul coreean pentru „Boy in Love”) sau „ducând o viață rapidă” (pronunțat în coreeană ca „Bangtan”). Spunând „Ducând o viață rapidă ca un bărbat adevărat” nu este un mix de cuvinte prea comun, nu-i așa? M-am gândit că nu e doar o coincidență. Nu ne-a atacat doar pe noi, BTS, dar și pe Boyfriend. Era într-un context de genul „Tot ce voi, băieți, stricați, o să arăt totul aici.” Totuși, nu m-am gândit prea mult la asta atunci. Am crezut doar că probabil Bobby nu ne place.  Însă, în versurile sale pentru „Come Here”, erau unele părți care păreau să ne țintuiască din nou. „Duc o viață rapidă, nu-i nevoie de băieți atrăgători./ Ei mă numesc monstru, eu nu m-am numit niciodată așa./ Dacă abilitățile mele erau măsurate în aparențe, atunci aș fi fost WonBin în fața unei sticle antiglonț.” Dar ca să fiu sincer, Bobby nu e tocmai Wonbin... (râde)

Q: Atunci este el Hyunbin?
Rap Monster: În orice caz, era deja a treia oară. Mă simțeam de parcă aș fi fost un idiot dacă stăteam și înduram doar așa, pentru a treia oară. Dacă nu răspundeam, într-un mod sau altul, ar fi fost ca și cum mi-aș fi insultat fanii. Sincer, plănuiam să folosesc câteva versuri de pe mixtape-ul meu, RM, la MAMA. Totuși, după ce am ascultat „Come Here”, m-am decis să-mi schimb versurile pentru a-i răspunde lui Bobby. Când oamenii și-au dat seama de acele versuri totul a devenit un subiect fierbinte. Însă, eu, personal,  îl respect pe Bobby. Se descurcă foarte bine pe scenă. Deși nu cred că rap-ul său e excepțional, abilitatea lui de a domina scena este bună și are un stil al hip hop-ului foarte cool, pe care mulți rapperi nu sunt în stare să-l obțină. Iar faptul că a câștigat Show Me The Money3, cu sau fără ajutorul companiei, este cu siguranță ceva ce l-a definit.

Q: Am auzit că v-ați salutat unul pe altul la MAMA.
Rap Monster: După ce reprezentația s-a temina, am coborât de pe scenă, iar Bobby a bătut palma cu mine. A spus că a fost atent la versurile mele. Am aflat că atunci când eram pe scenă, Bobby m-a privit cu atenție.

Q: Dacă forțăm acea situație, e ca și cum mintea lui Bobby este foarte hip hop. Nu pare ca și cum el realizează că este un fel de competiție și în același timp un joc care se formează în muzică?
Rap Monster: Exact! Este exact ce vreau să spun, dar oamenii nu par să înțeleagă. Fanii noștri sunt îngrijorați că vom sfârși prin a ne lupta. (râde) Sper că vor realiza că nu este așa.

Q: Lăsând la o parte cine e bun sau rău, ori de partea cui ești, cred că este interesant. Sunt de părere că voi doi vă veți da energie unul altuia.
Rap Monster: Este adevărat. Nu erau „crizele de control” ale lui Swings un mod de a ridica nivele tuturor prin competiție muzicală? Totuși, fiindcă eu și Bobby suntem amândoi clasați drep „idoli”, cred că a devenit o controversă prea mare.  Sper că oamenii vor realiza că, în hip hop, acesta este un mod de a te exprima și este natural.

Sursa: omonatheydidn’t
Ro Trans: Jojo@YGFR
Shared by YG Family Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.03.30] Rap Monster vorbește despre ce s-a întâmplat între el și Bobby
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum