AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.03.28] Interviu exclusiv - Label-ul lui Tablo se va numi High Ground

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2015.03.28] Interviu exclusiv - Label-ul lui Tablo se va numi High Ground   Sam 28 Mar 2015 - 16:09

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[OSEN=최나영 기자]  Talentații artiști de la Epik High pun bazele unui propriu label hip-hop. Producătorul executiv de la YG Entertainment, Yang Hyun Suk, nu diminuează sprijinul acordat trio-ului. Label-ul se va numi „High Ground”.

El a creat recent un label nou pentru Epik High și a promis că îi va sprijini pe cei trei în totalitate în această nouă provocare. Yang l-a numit pe Tablo ca reprezentant al noului label.
OSEN l-a contactat pe Yang în timpul programului său încărcat din Japonia. Yang a declarat: „YG a început cu hip-hop”, subliniind faptul că rădăcina companiei este acest gen muzical. „La fel ca Jinusean și 1TYM, și eu sunt acaparat de hip-hop. Și îi apreciez și îi respect pe toți artiștii care fac muzică hip-hop.”, arătându-și profunda afecțiune față de genul muzical, explicând în același timp motivele creării noului label.

El a adăugat: „Mulți artiști hip-hop au vrut să intre la YG, dar mă simt mereu prost pentru că nu am loc pentru toți din cauza unor circumstanțe ce țin de companie”, care a fost motivul principal pentru crearea unui nou label.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Tablo  și Epik High, care sunt cunoscuți pentru hip-hop-ul lor puternic, au semnat cu YG. Le-am urmărit prestațiile și am decis să creez un label care să-l aibă pe Tablo ca reprezentant. Am găsit un mod de a sprijini artiștii hip-hop underground prin intermediul lui Tablo.” Comentariile lui arată că ideea a fost inspirată de Epik High. „Cel mai bine e ca YG să le acorde sprijin total.”

„Numele e High Ground”, a explicat Yang. „În mod normal, ne referim la hip-hop ca fiind `underground`, dar al nostru e `High Ground`. Vrem să facem underground-ul mainstream, iar calitatea va fi impresionantă.”

„Îi voi sprijini ca ei să poată produce muzică într-un mediu propice. Îi ofer lui Tablo un label exclusiv, deși el are contract cu YG. Scopul meu pe termen lung e să ofer fiecărui artist YG propriul label.”, a mai declarat el, expunându-și viziunea asupra viitorului artiștilor săi.
În final, el a mai spus: „YG se va ocupa de partea complicată administrativă, gen marketing, management și formalități. Artiștii se vor putea concentra activităților muzicale.”

Epik High au luat parte recent la SXSW (South by South West) în Texas, Austin, și au fost lăudați pentru faptul că sunt o trupă hip-hop internațională. Ei au fost unul din cei cinci cei mai căutați artiști pe Twitter, în corelație cu SXSW, fiind și cei care au avut cele mai multe hashtag-uri din partea fanilor locali.

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Credits: YG Family Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2015.03.28] Interviu exclusiv - Label-ul lui Tablo se va numi High Ground
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: