AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.04.07] Interviu cu Bobby și B.I. în revista malaeziană ePop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
G.Yeon

Puncte : 39
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/12/2014

MesajSubiect: [2015.04.07] Interviu cu Bobby și B.I. în revista malaeziană ePop   Sam 7 Mar 2015 - 13:36

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bobby și B.I se cunosc de când au devenit trainees în YG Entertainment. Aceștia repetă mereu împreună, între ei existând o concurență constructivă. După ce au trecut printr-o competiție acerbă cei doi, împreună cu alți 5 membri, urmează să debuteze sub numele de iKON.

Cum priviți debutul după încheierea concursului „MIX & MATCH”?

B.I: După ce am trecut prin atâtea în sfârșit a venit timpul să debutăm. Sunt foarte entuziasmat și abia aștept să încerc lucruri noi. Am senzația că sunt încă un trainee.
Bobby: Îndelunga așteptare a făcut totul să pară ireal. Aștept însă cu nerăbdare ceea ce urmează după ce vom debuta.

Ați trecut printr-o lungă perioadă de training. Care a fost cel mai dificil lucru pentru voi? Ce v-a motivat să reușiți?

Bobby: Cel mai dificil lucru a fost să plec din casa părintească la o vârstă atât de fragedă. B.I. și Jinhwan hyung1 au fost cei care m-au motivat și m-au ajutat să trec prin evaluările președintelui Yang.
B.I: După ce am pierdut „WIN” am fost demoralizat și furios. Însă eșecul m-a determinat și m-a îndrumat spre succesul de acum. Acea experiență a fost ca un medicament pentru mine.

Cu ce artist ați dori să colaborați?

B.I: CL sunbaenim2, ea este foarte carismatică pe scenă. Dacă o să am șansa să mă urc pe scenă cu ea, voi munci din greu în așa fel încât să nu pierd în fața ei. (Râde). Cu ajutorul unui artist de talia ei aș putea să ofer cele mai bune spectacole pe scenă de asemenea.
Bobby: Yoon Mi Rae sunbaenim. Am foarte multe lucruri de învățat de la ea. Consider că este foarte cool pe scenă.

iKON are 7 membri. Dacă ar fi ca unul dintre artiștii YG să se alăture acestui grup, pe cine ați alege?

B.I: Președintele Yang. Dacă el ar fi adăugat în grup nu am debuta mai repede? Hehe, vreau să debutez cât mai curând.
Bobby: Teddy hyung, el poate compune piese și acordă multă atenție modei. Dacă el ar fi să se alăture trupei noastre am deveni instantaneu mult mai buni.

Care este muzicianul pe care îl admirați cel mai mult?

Bobby: Michael Jackson. Tatăl meu a fost de asemenea un mare fan. Michael Jackson rămâne un mare artist. A creat o eră ceea ce este uimitor.
B.I: Michael Jackson. El este un artist extrem de popular, o legendă.

1.titlu onorific folosit pentru a se face referire la cineva cu mai multa experiență într-un anumit domeniu; de regulă nu se utilizează în adresarea directă ci este folosit cu precădere atunci când se vorbește despre o a treia persoană
2.hyung= 1.frate mai mare, 2. termen utilizat de persoanele de sex masculin pentru a se adresa sau a se face referire la o altă persoană apropiată, mai în vârstă, de același sex

Credit: iKON Family
Sursa: ePOP Malay Magazine
Traducere în limba engleză: B.I With You
Traducere în limba română: G.Yeon@ YG Family Romania
Shared by: YG Family Romania & iKON Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.04.07] Interviu cu Bobby și B.I. în revista malaeziană ePop
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-