AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.02.01] Rap Monster vorbește despre confruntarea cu Bobby

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
G.Yeon

Puncte : 39
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/12/2014

MesajSubiect: [2015.02.01] Rap Monster vorbește despre confruntarea cu Bobby    Lun 2 Feb 2015 - 16:18

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rap Monster a rupt într-un final tăcerea în ceea ce privește confruntarea rap dintre el și Bobby.

Într-un interviu acordat cu prilejul participării la a patra ediție a premiilor Gaon Chart K-pop Awards, Rap Monster a declarat: „După ce am ascultat rap-ul despre mine, pur și simplu am transmis ceea ce aveam de spus. E mai potrivit să privim acest răspuns ca pe un feedback, mai degrabă decât ca pe un diss”.

„Sunt la curent cu melodiile noi care apar, iar asta e o piesă pentru care au lucrat destul de mulți rapperi faimoși, deci știam despre ce este vorba. Ascultând melodia, mi s-a părut că unele versuri se refereau la mine, așa că m-am gândit că ar trebui să-i ofer un feedback.”

Rap Monster se referea la versurile din piesa „Come Here”, în care Bobby vocifera: “They call me a monster / It’s not a name I made / You prefer a full-length mirror over a basement dungeon, don’t you / If skills are looks, then I’m Won Bin in front of a bulletproof glass.” („Ei îmi spun monstru/Nu e un nume născocit de mine/Ai prefera o oglindă mare în locul unui subsol, nu-i așa?/ Dacă competențele stau în aparențe, atunci eu sunt Won Bin în fața unei sticle anti-glonț” -n.r. „Bulletproof” este numele unei piese lansate de BTS) 

În ceea ce privește interpretările live de la MAMA, el a declarat: „Atata timp cât nu ne luptăm propriu-zis, și nu sărim unul la gâtul celuilalt, avem numai de câștigat din experiența asta. Nu regret nimic în legătură cu răspunsul pe care l-am dat. Cred că am făcut ceea ce era mai potrivit la momentul respectiv și că am tratat corespunzător problema” 

Rap Monster a explicat în continuare că dacă ar fi fost într-adevăr un diss, cuvintele folosite ar fi fost mult mai agresive. „Am primit o lovitură ușoară, așa că am răspuns în același mod. Ar fi fost o greșeală să trec de această limită, însă nu este cazul, deoarece între noi nu există sentimente de ranchiună. În măsura în care stau lucrurile, nu poate să fie decât distractiv.” 

„După ce am încheiat partea noastră din spectacol, în timp ce coboram de pe scenă, ne-am întâlnit cu Bobby, care aștepta să intre. Aducând vorba despre interpretarea noastră, a spus că i-a  plăcut, eu am spus același lucru despre interpretarea lui, și am bătut palma.” Rapperul a adăugat mai apoi: „Nu suntem însă tocmai apropiați. Haha!”

Anterior Ravi (VIXX) și Sims (MIB)  s-au alăturat de asemenea, prin propriile răspunsuri, la provocarea lansată de Bobby.

Credit: Soompi
Sursa: Naver
Traducere în limba română: G.Yeon@ YG Family Romania
Shared by: YG Family Romania & iKon Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.02.01] Rap Monster vorbește despre confruntarea cu Bobby
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia