AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2015.01.06] WINNER - WWIC 2015 în China (Interviu) @ Youku

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Iulia Madalina

Puncte : 53
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/01/2015

MesajSubiect: [2015.01.06] WINNER - WWIC 2015 în China (Interviu) @ Youku    Mier 7 Ian 2015 - 21:40

SY: (în chineză) Fani Youku, bună tuturor, noi suntem WINNER!

SY: Este prima dată pentru noi când intâmpinăm noul an în China, când putem sărbători cu fanii din China şi când putem performa pentru ei în timpul noului an. Suntem foarte multumiţi şi recunoscători cu rezultatele acestui an. Fiecare membru din WINNER a muncit din greu pentru a ajunge la realizările făcute, de asemenea, rezultatul a fost că multor oameni le-a plăcut şi asta ne face să credem că am avut un an foarte norocos. Mai intâi de toate, activităţile noastre(din această perioadă) s-au incheiat deja, dar din cauză că noul an a venit, am participat la multe festivaluri de atribuire. În acelaşi timp, pentru ca toata lumea să ne asculte melodiile cât mai des, am lucrat din greu pentru a pregăti la fel de bine şi următorul nostru album. Ne pregătim şi pentru WWIC 2015 care are parte şi de o conferinţă, deci ne putem întâlni fanii din China. Pe lângă performanţe pregătim de asemenea şi nişte jocuri/activităţi. Sperăm că multă lume va veni şi că ne vor susţine. Suntem nerăbdători pentru că este prima dată când ne intâlnim cu fanii din China ca un grup solo ( nu la un concert YG Family). Suntem foarte entuziasmaţi, vrem să ne intâlnim cât mai repede şi să le impărtăşim gândurile noastre sincere, şi prin activităţi să le arătăm o altă parte a noastră.

Q: Ce performanţe diferite veţi pregăti pentru fanii din China?
SY: Până acum, noi nu am arătat complet nimănui partea noastră sinceră/onestă, deci vom impărtăşi mici poveşti, ne vom juca şi vom face activităţi cu fanii din China. De asemenea vom cânta anumite melodii pe care incă nu le-am cântat în public. Este ca un concert, sper că sunt multe persoane nerăbdătoare.

Q: Veţi face activităţi interactive cu fanii?
SY: Desigur. Intâlnirea cu fanii va avea parte de o conferinţă şi fanii sunt participanţi la aceasta. Vom propune idei şi vom asculta părerile tuturor, de aceea am pregătit acest timp, pentru a comunica cu fanii şi sperăm că vor participa cu toţii.

Q: Dacă veţi continua cu activităţi pentru fanii din China, veţi studia chineza?
SY: Lee Seunghoon, care învaţă chineză, cum te simţi?
MH: (în chineză) Super!
SH: (în chineză) Învăţ chineza!
SY: Pregătim asta chiar acum! Pentru fanii din China, cum noi ne pregătim, Lee Seunghoon al nostru invaţă din greu chineza.
SH: (în chineză) An Nou! Add oil!( echivalent în chineză pentru "fighting")
MH: Fiţi fericiţi!
SY: Foarte bine!
MH: Haha.

Q:Cea mai folosită frază în chineză?
SH: Mulţumesc.
MH: Îmi este foame.
SY: Te iubesc!
JW: Asta este super!

Q: Prin ce metode aţi învăţat chineza?
SY: Datorită activităţilor din China. Nu era ca acum când îi intâlnim pe toti ca un grup solo, înainte eram oaspeţi la concertele pregătite de familia YG. Sau comunicăm cu toată lumea prin programe de televiziune. Pe atunci, cuvintele pe care voiam să le spunem fanilor noştri din China, erau spuse în coreeană şi stafful din China traducea pentru noi. Acum am început uşor să invăţăm chineza si intonaţiile cu expresiile ei.

Q: Ce activităţi aveţi pregătite pentru 2015?
SY: Vom susţine WWIC 2015 cu fanii din China şi alte ţări şi după vom lansa un nou album. Nu vom fi activi doar în Coreea, vom avea activităţi şi în China, deci vă rugăm să anticipaţi cu toţii.

Q: Spuneţi ceva fanilor din China.
SY: Mai intâi de toate, sper că 2015 va aduce lucruri bune tuturor. În 2015 vom avea mai multe oportunităţi să ne întâlnim cu fanii din China. Pentru a ne intâlni cât mai curând cu toată lumea, vom lucra din greu la noul album şi sperăm că toată lumea va susţine WWIC 2015.

SY: (în chineză) Bună tuturor, noi suntem WINNER! Asta este prima dată când avem o intâlnire cu fanii din Beijing/ Shanghai/ Shenzen.
SH: (în chineză) Ne-am pregătit din greu pentru fanii din China, sperăm că toată lumea ne va susţine. Fani şi prieteni din China, haideţi să ne intâlnim. Vă mulţumesc!
MH: (în chineză) Atât de grozav!

Source: ygwinner
                                        RO TRANS: LeeAh@YGFR
                                      Shared by WINNER Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2015.01.06] WINNER - WWIC 2015 în China (Interviu) @ Youku
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: