AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.11.14]Interviul acordat de UNIQ pentru NEWS1

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
danielamisaki

Puncte : 36
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/11/2014

MesajSubiect: [2014.11.14]Interviul acordat de UNIQ pentru NEWS1   Dum 16 Noi 2014 - 0:48

Scopul celor din UNIQ este să devină cel mai bun grup din Coreea și China. Membrii coreeni sunt  Sungjoo și Seungyoun și membrii cinezi Yibo, Wenhan si Yixuan. Timpul petrecut de aceștia ca trainee a fost de 1400 de zile, un total de trei ani și nouă luni. Nu a fost niciodată un timp scurt pentru ei, dar și-au privit decât țelul de a sta într-o zi pe scenă. Oamenii îi pot anticipa, pentru ca ei sigur știu importanța unui spectacol.

Q: Să începem prin a vă introduce. Ce vă face unici?
Sungjoo: Umerii mei sunt lați. Am o porecla ”gangsterul umăr” haha! Când am fost mic am practicat înot, taekwondo, aikido și arte marțiale. Cred că acesta a fost cel mai mare impact (către umeri), și chiar mi-a plăcut să exersez.
Wenhan: Vocea și abdomenul meu. Haha. Am învățat să înot ca juniorul lui Sunyang (un înotător chinez olimpic).
Yibo: Vocea mea? Cred că sunt diferit pentru că vocea mea este mai groasă comparată cu a celorlaltor membrii.
Yixuan: Îngrijesc alte persoane și am maniere.
Seungyoun: Mereu aud lumea spunând că am un zâmbet draguț. Ei spun că dau multă viață.

Q: Cum este să debutezi?
Sungjoo: Pentru că suntem intervievați, simțim că am debutat cu adevărat. Chiar și când stăm pe scenă, nu pot să cred că am debutat în sfârșit. Încă mă simt ciudat că avem fani. În viitor o să vă arătăm spectacole mai bune.

Q: Timpul ca și trainees a fost de 1400 de zile. Care a fost punctul vostru de început?
Sungjoo: La început, proiectul ca trupa să fie creeată a fost în China. Membrii chinezi s-au antrenat pentru 4 ani la început, iar apoi noi, membrii coreeni ne-am alăturat și ne-am antrenat cu ei pentru 2 ani.

Q: UNIQ, ce vă face diferiți de alte grupuri?
Sungjoo: Noi facem ce alți idoli nu fac cand vine vorba de hip-hop. Grupul nostru are 3 rapp-eri, Seungyoun, Yibo și Yixuan.
Seungyoun: Având mulți membrii străini este deasemenea unic. Fiecare membru are caracter și culoare diferită. 
Wenhan: Desigur caracterul fiecărui membru este diferit. Și cu mix-ul de culori diferite, cred că putem avea un rezultat bun.

Q: A fost vreodată un moment dificil în comunicarea cu membrii chinezi? Și deasemenea cu diferența între culturi?
Sungjoo: În China nu exista relația hyung-dongsaeng și a fost greu să ne adaptăm la început. Și câteodată maknae-ul vorbește informal celui mai mare haha. Dar apoi împărțind idei pentru dansuri, chiar mi-a plăcut. Ne-am apropiat din ce în ce mai mult și acum avem o atmosferă de familie și niciodată nu ne-am simțit triști.
Seungyoun: Când membrii chinezi se întorc în China din cauza problemelor cu viza, suntem foarte plictisiți. Cred că atât de importantă este existența fiecăruia.

Q: Se pare că membrii chinezi deja s-au adaptat în Coreea?
Yibo: Ne place foarte mult mâncarea coreeană.  Mâncăm foarte mult sundae, dwaeji gukbap și samgyetang.
Seungyoun: Yibo mănâncă mult ssamjang deasemenea haha.

Q: Cum comunicați?
Sungjoo: Am studiat în China 2 ani. Zilele acestea eu și Seungyoun vorbim în chineză, în timp ce membrii chinezi scriu în coreeana. Seungyoun a trăit în străinătate ceva timp și știe engleza și portugheză foarte bine!
Wenhan: Am studiat în America în liceu și știu engleză.

Q: Cum au învățat membrii chinezi coreeana?
Wenhan: Am învățat uitându-mă la drame haha. Am văzut ”The king 2 hearts” și ”Secret love affair”. Și recent am văzut și ”It's ok, It's love" și Jo In-Sung chiar a făcut bine sunt impresionat.
Seungyoun: Membrii chinezi au învățat coreeană uitându-se și la Running Man.

Q: Cum a fost procesul membrilor chinezi înainte de debut?
Wenhan: În timp ce am studiat în America, a fost o audiție la care am fost și am devenit trainee.
Yibo: Și eu am fost la o audiție și am devenit trainee.
Yixuan: De când am fost mic mi-a plăcut să le cânt oamenilor. Coregrafa melodiei lui Taeyang ”Ringa Linga”, Paris Goebel, am fost în Sydney, Australia doar ca să o găsesc. Am învățat să dansez și m-am întors în China și așa am intrat în agenția noastră.

Q: Membrii coreeni au povești unice ca studiatul în străinătate?
Sungjoo: Când am fost mic, am trăit în China datorită tatălui meu. Mama mea a fost întotdeauna o vocalistă și am moștenit-o pe ea. Și datorită visului acela am mers la școala de arte Anyang.
Seungyoun: Am fost în Brazilia datorită fotbalului. Am fost în echipa Corinthians Youth, dar apoi am realizat că vreau să fiu un cântăreț și m-am întors în Coreea.

Q: Toată lumea a stat departe de părinți, nu ați fost triști? Când a fost cel mai greu moment?
Sungjoo: M-am antrenat timp de 5 ani, primul an a fost greu pentru mine. Nu puteam dansa, cânta, uram să exersez. Și apoi 3, 4 ani au trecut, au apărut întârzieri ale debutului,  chiar și criza. Dar a fost ceea ce mi-a întărit inima.
Wenhan: A fost greu la început. Am vrut să îmi văd părinții cel mai mult.
Yibo: Cred că a fost foarte amuzant. Am vrut să trăiesc afară din casă. Cred că am sentimente puternice de independență.
Seungyoun: În cazul meu, cred că exersatul a fost foarte greu, dar am făcut bine. (mai era ceva, însă nu era tradus), deci chiar mi-a plăcut să exersez.

Q: Melodia de debut ”Falling in Love”, despre ce este?
Sungjoo: Are un sentiment puternic de pop. Dubstep și chitară acustica. Eu și Seungyoun am participat la scrierea versurilor.

Q: Cum este să te îndrăgostești?
Sungjoo: Am scris versurile gândindu-mă la prietenul meu care a avut o persoană iubită. Poate felul meu este ca în melodie.
Wenhan: Pentru că sunt foarte rușinos, nu cred că pot arăta ce simt haha.
Yibo: Și eu sunt tipul rușinos.
Yixuan: Vreau să văd, dar nu pot transmite ce simt.
Sungyoun: Am tendința de a fi prietenul prietenului crush-ului.

Q: Care este cea mai importantă parte a dansului melodiei ”Falling in Love”?
Sungjoo: Absolut ”dansul parfumului! Deasemenea este o parte care exprimă o inimă când bate.
Seungyoun: Cred că dansul menține iubirea plină de viață a unui băiat . Deasemenea pentru că a fost lansată în toamnă sper să fie o melodie nostalgică.
Yixuan: Nu este o melodie dansantă în special, cu dubstep în ea sună mai energică și cred că aceasta este cea mai importantă parte.

Q: Cantând OST-ul pentru filmul ”Ninja turtle” a devenit un subiect fierbinte! Cum a fost procesul de înregistrare?
Seungyoun: Am practicat mai multe melodii in engleză decât în coreeană, deci a fost destul de ușor.
Sungjoo: ”Falling in Love” a fost o melodie plină de viață și tinerească, în timp ce ”Born to Fight” are sunete electronice puternice pe care le simți intens. Vedeți o parte diferită de a noastră.

Q: Care este țelul vostru ca trupă?
Seungyoun: Țelul nostru este să luam Rookie Award of the Year. Anul acesta am avut decât două luni, dar pentru anul viitor vom munci mai greu și vom promova ceva ce numai UNIQ au.

Q: Dcă vă imaginați viitorul vostru ca trupă, cum îl vedeți?
Sungjoo: Vreau ca grupul nostru să fie ca și o trupa britanică numită One Direction. Un grup care sunt împreună de mult timp și mențin o relație bună unul cu altul.

Sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Traducere: danielamisaki @UNIQ ROMANIA
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2014.11.14]Interviul acordat de UNIQ pentru NEWS1
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte viza pentru Romania(reintregirea familiei)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: