AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.31] Ce înseamnă iKON pentru Yang Hyun Suk

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.10.31] Ce înseamnă iKON pentru Yang Hyun Suk   Vin 31 Oct 2014 - 22:45

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

După BIGBANG și WINNER, numele unei noi trupe va fi adăugat pe lista YG Family. Și aceasta e iKON, trupa care s-a născut în cadrul emisiunii MIX & MATCH. Așadar, ce reprezintă iKON pentru producătorul executiv, Yang Hyun Suk, și a lui Mână a lui Midas?

Pe 30 octombrie la ora 11 pm, Yang a apărut în ultimul episod din MIX & MATCH de pe Mnet. El a spus: „Deja au trecut doi ani de la începutul emisiunii survival WIN. Prin MIX & MATCH, va fi creată iKON. Sper că ei vor putea avea o influență pozitivă în industria muzicală de pe tot globul, la fel ca BIGBANG.”

Acum procesul de finalizare a componenței trupei iKON se apropie de final, după o călătorie lungă și frumoasă de șase luni. Depinde de telespectatori să aleagă cine li se va alătura membrilor deja stabiliți, B.I, Bobby și Kim Jinhwan. Dintre Koo Junhoe, Song Yunhyeong, Kim Donghyuk, Jung Jinhyeong, Yang Hongseok și Jung Chanwoo, care au muncit extrem de mult în aceste șase luni, unii vor eșua, iar alții își vor vedea numele pe lista componenților trupei iKON.

E momentul decisiv. Toți cei 9 membri și-au încheiat călătoria cu prestații puternice și pline de bun gust în ultima confruntare. Deși au început fiind la diverse etape în viață, toți s-au îndreptat spre același vis și au dat totul pentru el. S-au dedicat întru totul, iar tristețea și satisfacția care s-au revărsat la final i-au impresionat pe telespectatori. Yang, care fusese un profesor dur, dar un mentor blând pentru băieți, a simțit și el cum îi dau lacrimile urmărind ultima prestație.

Există un motiv pentru care el are așteptări mari de la acest grup. „La o vârstă atât de fragedă, băieții au simțit amărăciunea vieții (când au pierdut la WIN), dar în același timp și-au dezvoltat o pasiune de neînvins (acceptând provocarea show-ului MIX & MATCH). Vor fi mai puternici decât orice alți membri YG.”

La avanpremiera MIX & MATCH, Yang a spus cândva: „Nu mi-am putut ține promisiunea că Winner vor debuta în curând. Le-a luat 10 luni. Am vrut să producem ceva imediat, dar când le-am descoperit talentele de compozitori, ne-am schimbat planurile și am decis să facem un album întreg. Pentru YG a fost o minune faptul că am reușit să producem un album complet în doar 10 luni.”

Apoi a mai adăugat: „Debutul iKON e așteptat să aibă loc la începutul anului viitor. După MIX & MATCH, vor lucra din greu să producă melodii. În acest an, îi avem pe Akdong Musician și pe Winner, dar ca producător, speranța mea e ca ei să lanseze ceva la începutul anului viitor și să primească premii pentru cel mai bun artist nou în acel an.”

Acum toate privirile sunt ațintite asupra rezultatului votului telespectatorilor, pentru a vedea ce fel de iKON se va naște în 2015.

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya Saru @ YG Family Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.10.31] Ce înseamnă iKON pentru Yang Hyun Suk
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte viza pentru Romania(reintregirea familiei)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: