AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.28] Epik High spun că sunt mai fericiți acum decât au fost în toți cei 11 ani de la debut [Interviu]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.10.28] Epik High spun că sunt mai fericiți acum decât au fost în toți cei 11 ani de la debut [Interviu]   Mar 28 Oct 2014 - 22:30

[마이데일리 = 최지예 기자]  Trupa hip-hop EPIK HIGH (Tablo, Mithra Jin și DJ Tukutz) au vorbit despre fericire.

Într-un interviu susținut în după-amiaza zilei de 27 octombrie, în apropiere de Hongik University, în Seokyo-dong, Mapo-gu, Seul, Epik High au spus: „Cred că suntem singura trupă din Coreea care nu  și-a serbat cea de-a 10-a aniversare. Anul acesta e cea de-a 11-a aniversare de la debut.”

Despre cele mai bune lucruri din cariera de 11 ani ca muzicieni a membrilor Epik High, Tablo a spus: „Cred că știți cu toții care a fost cel mai rău moment pentru noi. Pentru că am trecut prin acea experiență, o situație care ar putea părea o criză pentru alte grupuri nu e o criză pentru noi.”

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apoi a adăugat: „Am văzut reacții favorabile de când am lansat noul nostru album și le-am trimis mesaje celorlalți membri spunându-le că ‚E foarte probabil ca o situație de genul ăsta să nu mai apară niciodată. Nu știu cât va ține și cât timp mă voi simți așa, dar asta ar putea fi ultima dată când suntem aclamați. Hai să fim recunoscători pentru asta și să ne bucurăm cât putem.’”

DJ Tukutz a zâmbit și a zis: „În trecut, nu știam ce e fericirea. Eram prea tânăr și prea ocupat să mă bucur de fericire. Acum știu cu siguranță ce e fericirea.”

Mithra Jin a adăugat: „Unsprezece ani au trecut ca o săgeată și am trecut  prin multe lucruri de-a lungul lor. Nu cred că ar trebui să ne concentrăm pe numărul de ani. Dacă ne gândim la număr, vom începe să ne gândim la mult mai multe lucruri.”

Epik High au lansat recent cel de-al 8-lea full album „SHOEBOX”, la doi ani de la cel de-al 7-lea album, „99”. Double title track-ul de pe album, „Happen Ending” & „Spoiler”, domină topurile muzicale, iar alte melodii de pe album se află pe poziții bune în clasamente, bucurându-se de multă popularitate.

„Spoiler” are sound-ul unei coloane sonore de film, iar „Happen Ending” e un cântec ce alină durerea cauzată de o despărțire cu versuri sincere și o contribuție din partea lui Jo Won Sun de la Roller Coaster.

Epik High vor susține primul lor concert solo după o pauză de cinci ani, intitulat „Parade 2014”, în perioada 14-16 noiembrie, la Blue Square Samsung Card Hall în Seul.

Sursa:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya Saru @ YG Family Romania
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.10.28] Epik High spun că sunt mai fericiți acum decât au fost în toți cei 11 ani de la debut [Interviu]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: