AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.22] Bobby Kim mărturisește că soția lui Tablo i-a scris versurile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.10.22] Bobby Kim mărturisește că soția lui Tablo i-a scris versurile   Joi 23 Oct 2014 - 21:38

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Revenind cu o piesă nouă, Bobby Kim dezvăluie faptul că textierul este actrița Kang Hye Jung.

Pe 22 octombrie, Bobby Kim a susținut un spectacol de lansare pentru cel de-al patrulea album, la Riverside Hotel în Seocho-gu. El a mărturisit că a scris versurile pentru melodia „Good Thing” alături de Kang Hye Jung.

„Până acum am apelat mereu la Tablo, pentru versuri care să fie pentru piese optimiste. Dar pentru că el a participat de atâtea ori la crearea albumelor mele, m-am gândit în schimb la soția lui, Kang Hye Jung”, a explicat Bobby Kim.

„După ce am văzut-o atât de fericită la „Superman Is Back”, l-am întrebat pe Tablo dacă Hye Jung scrie versuri. Pentru că debordează de emoții atunci când interpretează un rol, m-am gândit că ar putea scrie foarte bine. M-a întrebat dacă ar putea asculta melodia, și deși a durat ceva, am compus o strălucitoare poveste de dragoste.”

Title song-ul de pe cel de-al patrulea album „Mirror” se numește „Apology”. Versurile lui au fost scrise de Lee Juck.

Sursa: Mnet via [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya Saru @ YG Family Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.10.22] Bobby Kim mărturisește că soția lui Tablo i-a scris versurile
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: