AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.19] Interviul lui Bobby pentru Nylon Korea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Shin HeyRin

Puncte : 103
Reputatie : 1
Data de inscriere : 09/11/2012

MesajSubiect: [2014.10.19] Interviul lui Bobby pentru Nylon Korea   Mar 21 Oct 2014 - 20:18

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nylon Korea: După ce ai câștigat Show Me The Money3, oamenii și-au schimbat comportamentul față de tine?
Bobby: Oh, nu! Motivul pentru care nu am cum să mă bucur de popularitate este faptul că sunt mereu la antrenamente sau la studio. Sunt câțiva oameni care mă observă la aeroport sau când filmăm (pe străzi). Sunt surprins și recunoscător pentru faptul că există oameni care mă apreciază.

Nylon Korea: Ești mai popular decât crezi!
Bobby: Oh, nu! Mulțumesc mult!

Nylon Korea: Faci asta pentru că te simți stânjenit?
Bobby: E din cauză că aud asta pentru prima dată.

Nylon Korea: Îți plac pizza și hotdog-ul? (A fost meniul din ziua interviului)
Bobby: Se potrivește cu stilul meu mai bine decât mâncarea coreeană. Am gusturile unui copil căruia îi plac cârnații și brânza.

Nylon Korea: Chiar dacă mănânci atât de mult, nu ești tipul care să se îngrașe, corect?
Bobby:  Pierd în greutate în mod natural deoarece dansez foarte mult în fiecare zi.

Nylon Korea: Îți place să exersezi?
Bobby: Dacă mă gândesc, da, îmi place. Vreau să încerc să joc hockey.

Nylon Korea: Hockey, ceva ce se potrivește cu tine. M-am uitat la fiecare episod din Show Me The Money3. Erai bun la rap, sau poate era mai mult de atât?
Bobby: Deși mă simt bine deoarece am câștigat, simt totuși că mi-au lipsit multe în timpul show-ului. Mă pot descurca mai bine, dar e greu.

Nylon Korea: Mi-au plăcut versurile pe care le-ai scris tu însuți. Era de parcă tu într-adevăr spuneai o poveste despre lucrurile prin care ai trecut și despre ce gândeai.
Bobby: Personal, atunci când scriu versuri, îmi place să mișc lucrurile în așa fel încât să exprime ce gândesc. Coceptul de a spune tot ce simți, tot ce vrei și modul meu de a scrie versuri s-au contopit foarte bine. Mi-am zis că „A sosit timpul!” și am scris versurile bucurându-mă.

Nylon Korea: Cred că acest program (SMTM3) a schimbat imaginea unui „idol rapper”.
Bobby: Acest a fost scopul meu. Dacă spui „idol rapper” lumea se va uita de sus. Ei cred că aceștia fac rap cu versurile pe care altcineva le-a scris. M-am gândit că aș fi foarte mâhnit dacă aceste lucruri s-ar fi spus despre mine. De aceea am vrut să distrug acest prejudiciu. Am vrut să arăt că unii idoli pot să facă rap și să-și depășească propriile abilități pentru a se descurca bine.

Nylon Korea: Ai făcut asta și în show, îți place să utilizezi termenul „a distruge”.
Bobby:  Se potrivește bine cu contextul și sună cool.

Nylon Korea: Haha, așa este. Care e stilul rap pe care îl urmărești?
Bobby:  Trebuie să fie cool de la începutul cânteului până la final. Trebuie neapărat să fie cool.

Nylon Korea: La ce te referi când spui „cool”?
Bobby: Mhm... masculinitate. Trebuie să dai pe afară de masculinitate, asta și să spui ceea ce gândești. Cred că asta e cu adevărat cool. Nu o să acopăr nimic și o să aduc totul așa „crud” cum este.  O să aduc foarte multe povești despre lucrurile puternice din viața mea în rap-ul pe care îl voi scrie.

Nylon Korea: Ce tocmai ai spus, nu cumva ai făcut o rimă?
Bobby: A ieșit în mod natural, haha.

Nylon Korea:  Te străduiești pentru a arăta atât de fermecător?
Bobby:  Dacă spui că agenția de entertainment este o școală (liceu), atunci eu sunt în anul patru (clasa a XII-a). În acești patru ani, nu am chiulit și am filmat în fiecare zi, cu evaluări lunare. Deși a fost greu, mulțumită acestor lucruri, am aflat că expresia poate fi o armă. Nu este vorba doar despre a dansa și a cânta pe scenă, am aflat pe pielea mea că trebuie să folosești o anumită mișcare și anumite gesturi pentru o atmosferă bună.

Nylon Korea: Cât de mult talent crezi că ai?
Bobby:  Cred că talentul se schimbă datorită cantității și timpului în care încerci din greu. Dacă te oprești din a încerca talentul va rămâne același. Dar dacă încerci din nou și din nou, în mod constant, acesta va evolua.

Nylon Korea: Credeam că talentul este dăruit, că te naști cu el. Asta e ceva nou. Este a treia oară când participi la un survival show.  Ai crezut vreodată că este crud?
Bobby:  Da, la început, dar trecând prin asta de mai multe ori, ca muzician, sunt de părere că nu există un context mai bun pentru a evolua. Deși este greu, vei ajunge să evoluezi. Acum sunt recunoscător față de CEO.

Nylon Korea: Când te uiți la ceilalți membri, observi că se pot prăbuși din punct de vedere mintal în orice clipă, dar se pare că un survival program i se potrivește lui Bobby.
Bobby: Cred că eu am o mentalitate mai puternică de genul „O să treacă și asta!”. Dacă este vorba despre o misiune, gândesc că sunt încă tânăr și o pot face și pe asta. Vor fi mai multe oportunități.

Nylon Korea: Participând în astfel de programe, ți-ai spus vreodată „Nu voi putea trece de această persoană niciodată!” ?
Bobby: Mai degrabă am gândit opusul a ceea ce ai spus. Dacă încerc din greu ca și acum nu va fi nimeni care să treacă peste mine.

Nylon Korea: Dacă ai putea să furi talentul cuiva, cine ar fi acea persoană și ce talent i-ai fura?
Bobby: Mhm, nu este vorba doar de unul sau doi oameni. Aș vrea să fur 0.1% de la fiecare rapper care îmi place.

Nylon Korea: Ești cumva lacom?
Bobby:  Da. Chiar mă gândesc „Cum ar fi dacă aș putea fura puțin din talentul fiecărui rapper?”

Nylon Korea: Este un răspuns foarte matur pentru o persoană de 19 ani. De când gândești atât de pozitiv?
Bobby: Cred că am moștenit asta de la părinții mei. Ei au fost cei mai înfricoșători profesori ai mei, dar și cei mai amuzanți comedianți. Am primit energie pozitivă de la părinții mei încă din copilărie, deci probabil a rămas în trupul meu.

Nylon Korea: De ce ai absolută nevoie acum?
Bobby: Mhm, iubire. Vremea a devenit mai rece și nu se potrivește nimic mai bine cu asta decât versurile de dragoste. Gândindu-mă la experiențele mele, scriam versuri foarte bune când am fost îndrăgostit. Mi-am luat gândurile din inimă, le-am mutat în minte și apoi pe foaie. Nu pot scrie dacă nu experimentez și, în plus, există o sinceritate aparte atunci când faci asta.

Nylon Korea: Îndiferent la ce emoție te gândești, aceasta crește atunci când iubești. Vrei să spui că știi despre așa ceva.
Bobby:  Exact. Scriu poveștile din inima mea în versuri, deci ,atunci când mă întâlnesc cu cineva, pot exprima totul mai bine.

Nylon Korea: Care este problema care te macină recent?
Bobby:  Mhm, Crăciunul. Sunt îngrijorat pentru că nu am o iubită cu care să petre acest eveniment.

NylonKorea: Mai este ceva timp până atunci. Ai planuri deja?
Bobby: Vreau să petrec Crăciunul ăsta într-un mod distractiv. Anul trecut a fost destul de plictisitor.

Nylon Korea: Sper să ai un Crăciun distractiv, așa cum plănuiești. Cum vrei să fii numit în viitor?
Bobby: Doar rapper-ul Bobby. Vreau să fiu recunoscut ca și rapper. Cuvântul acesta înaintea numelui meu sună destul de bine.

Nylon Korea: Ce crezi că ai făcut bine anul acesta?
Bobby: Apariția mea la Show Me The Money3.

Nylon Korea: Nu faptul că ai câștigat?
Bobby: Doar faptul că am apărul la acest show înseamnă foarte mult pentru mine. Mi-am zis că dacă nu mă descurc bine, va fi un joc pierdut pe vecie. Au  fost rapperi care s-au descurcat absurd de bine. Din cauza tensiunii m-am întors mereu la prima mea intenție și m-am antrenat din greu. Din cauza acestui lucru am reușit să câștig.

Nylon Korea: Ai spus că ăsta este primul tău interviu. Cum îți vei amintit ziua de azi în viitor?
Bobby: Mi-o voi amintit ca o cale de a mă întoarce la mine. Nu am vorbit niciodată așa profund despre mine. A fost ceva nou pentru că este prima dată când fac asta.

Nylon Korea: E ceva ce vreau neapărat să te întreb. Când vei debuta?
Bobby:  Mhm, nu sunt sigur. Pentru a secera trebuie să semeni. Lucrul pe care trebuie să-l fac înainte de a debuta e să semăn câteva semințe. Apoi, într-o zi, voi fi capabil să secer ceva foarte așteptat.

Translation by @KIMJ1WON
RO Trans:Jojo@YGFR
Source: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Shared by YG FAMILY ROMANIA.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2014.10.19] Interviul lui Bobby pentru Nylon Korea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte viza pentru Romania(reintregirea familiei)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: