AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.21] Akdong Musician se simt emoționați când lansează muzică nouă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.10.21] Akdong Musician se simt emoționați când lansează muzică nouă   Mar 21 Oct 2014 - 14:25

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Akdong Musician au susținut recent un interviu pentru Newsen la sediul YG Entertainment, iar cei doi frați au fost întrebați cum se simt după lansarea celui mai nou single, „Time and Fallen Leaves”.

Fratele mai mare, Lee Chan Hyuk, a început spunând: „E adevărat că după ce am primit multă dragoste de la multă lume pentru albumul nostru de debut, am fost foarte emoționați pentru lansarea acestui single. Când piesele seniorilor noștri sunt bune, ne gândim că sigur vor ajunge pe locul întâi, dar când vine vorba de muzica noastră, e greu să apreciem [succesul nostru] în mod obiectiv.”

Lee Soo Hyun a adăugat: „Din fericire, am auzit multă lume spunând că [acest single] se potrivește foarte bine cu anotimpul în care suntem. Le suntem foarte recunoscători celor care ne ascultă în mod constant muzica și ne simpatizează mereu.”

Și într-adevăr, se pare că publicului chiar îi place noua piesă a duo-ului. Deși sunt nesiguri pe succesul lor, Akdong Musician au reușit să se mențină pe locul întâi timp de șase zile în șapte topuri muzicale, după lansarea lui „Time and Fallen Leaves”. E impresionant, mai ales pentru o pereche atât de nouă în industria muzicală, așa cum sunt cei doi frați!

În prezent, Akdong Musician se pregătesc pentru primul lor concert solo „AKMU Camp – Camp in Seoul”, care va avea loc în perioada 21-23 noiembrie.

Sursa: allkpop via [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya Saru @ YG Family Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.10.21] Akdong Musician se simt emoționați când lansează muzică nouă
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: