AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.19] Akdong Musician vorbesc despre cât de stresante sunt survival shows

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.10.19] Akdong Musician vorbesc despre cât de stresante sunt survival shows   Lun 20 Oct 2014 - 21:06

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Akdong Musician și-au exprimat gândurile cu privire la emisiunile de tip survival.

AKMU au câștigat trofeul emisiunii K-Pop Star 2 de pe SBS anul trecut, dovedindu-și talentul de cantautori și stilul muzical unic. Apoi au semnat un contract cu YG Entertainment și au debutat cu primul full album pe 7 aprilie.

Urmându-i sezonului precedent, K-Pop Star 4 va începe filmările pe 17 octombrie, la care vor participa Yang Hyun Suk de la YG, Park Jin Young de la JYP și Yoo Hee Yeol de la Antenna Music.

Despre acest subiect, Lee Soo Hyun a spus, în timpul unui interviu susținut pe data de 16 octombrie în clădirea YG: „Desigur, voi urmări episoadele din acest sezon. Cu siguranță îl voi urmări, din moment ce Yang Hyun Suk va lua parte la el. Ne-a întrebat uneori „V-ați uitat?” când se difuza sezonul precedent.”

K-Pop Star oferă șanse participanților să primească un training sistematic și să debuteze. Faptul că șefii de la YG și JYP fac parte din juriul show-ului face ca numărul de aplicanți să fie mare într-un timp scurt.

Lee Chan Hyuk a spus: „K-Pop Star e o emisiune survival foarte competitivă. Nu cred că mai pot să fac față provocării unei alte emisiuni de audiții. Emisiunile de tip survival sunt cu atât mai stresante pentru cei care trebuie să-și compună singuri piesele. Dar un lucru e sigur, poți crește mult prin intermediul acestor emisiuni. Nu vreau să mai particip vreodată la una, dar dacă ajung la limită, s-ar putea să fiu nevoit să o fac.”

Lee Soo Hyun a spus: „În timpul unui survival show, pui tot efortul tău și primești sfaturi de la multe persoane, cred că acesta e felul în care te dezvolți în mod natural. Ridică ștacheta pentru nivelul tău mediu.”

Lee Soo Hyun a apărut recent în emisiunea survival Mix & Match. Ca vocalist feminin la YG, Lee Soo Hyun a pregătit colaborarea pentru concurs alături de Lee Hi și Jang Hanna. Soo Hyun a spus: „A fost o experiență bună la Mix & Match. A fost greu timp de o lună, dar am învățat multe. În primul rând, am realizat cât de important e Lee Chan Hyuk oppa. Stăteam pe pat și i-am spus „Mulțumesc, oppa. Cred că ești un geniu.” A trebuit să lucrez cu alte persoane, fără fratele meu, pentru această misiune. Când veneam cu ideile mele și pregăteam momentul, m-am tot gândit la fratele meu. M-am gândit că el a făcut toate astea pentru mine până acum. Și am realizat și cât de greu îi este liderului iKON, B.I. Cred că toți liderii din lume trec prin greutăți.”

„Am fost în echipă cu Kim Jin Hwan, Song Yoon Hyung și Jung Jin Hyung. A fost o presiune să cânt ca vocalul feminin, dar a trebuit să trec peste asta. Pentru mine nu a contat dacă voi câștiga sau nu, dar pentru că era în joc dacă ceilalți oppas vor debuta sau nu, m-am simțit presată. Am și pierdut în greutate ca urmare a presiunii, ținând o dietă în mod neintenționat. Am devenit foarte apropiată de trainee oppas și încă suntem apropiați. M-am apropiat și de Jang Hanna și Lee Hi unnies. Personal, mi-a plăcut această perioadă. Dar dacă aș fi rugată să o fac din nou, cred că ar trebui să mă gândesc bine la asta.”

Akdong Musician au lansat piesa „Time and Fallen Leaves” pe 10 octombrie, ajungând pe locul 1 în 7 topuri muzicale. Despre planurile pentru un al doilea album, Lee Chan Hyuk a spus: „Toți artiștii YG sunt în stand by când vine vorba de comeback. Din moment ce nu a trecut mult timp de la lansarea albumului de debut, în prezent încă lucrăm la pregătirea pieselor.”

Akdong Musician vor da startul primului turneu național „AKMU Camp” pe 21-23 noiembrie, la Blue Square Samsung Card Hall, în Seul.

Sursa: enewsworld via [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya Saru @ YG Family Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.10.19] Akdong Musician vorbesc despre cât de stresante sunt survival shows
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: