AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.10.15] Yang Hyun Suk explică de ce le-a interzis membrilor Epik High să înregistreze în studioul YG

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.10.15] Yang Hyun Suk explică de ce le-a interzis membrilor Epik High să înregistreze în studioul YG   Vin 17 Oct 2014 - 1:17

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Președintele YG Yang Hyun Suk a dezvăluit de ce le-a interzis membrilor Epik High să lucreze și să înregistreze în totalitate în studiourile YG pentru cel de-al 8-lea album, „Shoebox”, în ciuda faptului că i-a lăsat să le folosească liberi în 2011 și 2012.

Pe 15 octombrie, președintele YG a declarat pentru Star News: „Pentru al 8-lea album Epik High, nu i-am lăsat să lucreze și să înregistreze în totalitate în studiourile YG. Sunt sigur că s-au chinuit mult colindând studiourile din afară.”

Vestitul CEO a declarat că au fost persoane care au presupus că după ce Epik High au semnat cu agenția, ei vor deveni un artist în stilul YG. Dar a pus punct speculațiilor, spunând că nu e cazul. El a spus: „Mi-a plăcut mult stilul muzical al trupei Epik High încă de dinainte și încă îmi place.”

El a continuat: „Nu e adevărat. Și cred că e o prejudecată pe care o au unii oameni. Însă cred că dacă lucrezi în YG, e posibil să fii influențat de alți artiști YG, așa că le-am cerut băieților de la Epik High să lucreze la alte studiouri și ei au fost de acord.”

„Îmi place stilul muzical înnăscut al trupei Epik High, așa că pentru a scăpa de teama că ei ar putea fi influențați de YG, le-am interzis să lucreze la muzica lor în studiourile YG. YG nu se bagă peste trupe ca Epik High, care sunt capabile să-și creeze și să-și producă muzica, iar noi îi ajutăm doar cu promovarea.”

Yang Hyun Suk a afirmat cu tărie: „Epik High au fost cei care au dorit să colaboreze cu Bobby, B.I și alți [artiști YG] pentru albumul lor. Vreau să subliniez încă o dată faptul că YG nu se bagă, atunci când vine vorba de muzică, peste Epik High sau alți muzicieni ca PSY, G-Dragon, Big Bang și Akdong Musician, care sunt talentați și își pot produce singuri muzica.”

În final, el a dezvăluit: „Personal, sunt foarte mulțumit de noul album Epik High.”

Cel de-al 8-lea album Epik High, intitulat „Shoebox” va fi lansat online pe data de 21 și offline pe 22, iar „Born Hater” va fi lansat în avans, pe data de 18.

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya @ YG Family Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.10.15] Yang Hyun Suk explică de ce le-a interzis membrilor Epik High să înregistreze în studioul YG
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: