AcasaBIG BANG2NE1CalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.07.18] Cha Seung Won - Seo Pan Suk e un personaj care va rămâne în memoria mea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin

Puncte : 466
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/10/2011

MesajSubiect: [2014.07.18] Cha Seung Won - Seo Pan Suk e un personaj care va rămâne în memoria mea    Joi 24 Iul 2014 - 12:06

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Interpretarea de înaltă clasă a lui Cha Seung Won a unui rol atât tragic, dar și comic în „You’re Under Siege”

Actorul Cha Seung Won a vorbit despre finalul dramei SBS de miercuri și joi, „You’re Under Siege” (You’re All Surrounded), spunând că personajul Seo Pan Suk îi va rămâne în memorie.

Pe data de 17 iulie, a fost episodul 20 și ultimul al serialului „You’re Under Siege”, iar Cha Seung Won a spus: „Am sentimente amestecate acum. Le mulțumesc tuturor telespectatorilor cărora le-a plăcut personajul meu, Seo Pan Sun. Cred că Seo Pan Suk va rămâne mult timp în memoria mea. Voi reveni cu un rol și mai bun, așa că vă rog să așteptați până atunci.” El a continuat, exprimându-și recunoștința față de ceilalți actori și membrii staff-ului, spunând: „Le mulțumesc din suflet celorlalți actori și staff-ului care au muncit atât de mult pentru serial.”

În „You’re Under Siege”, Cha Seung Won a interpretat rolul lui Seo Pan Suk, un macho temperamental care e un detectiv excepțional specializant în crime violente și șeful echipei 2 care se ocupă de crime violente. În serial, a avut parte de o relație amuzantă cu Lee Seung Gi și o frumoasă poveste de dragoste cu Oh Yoon-a, pentru a face drama și mai atractivă. E de notat faptul că și-a demonstrat abilitățile de actor cu vechime, jucând perfect și momente comice, dar și momente tragice.

La începutul serialului, Eun Daegu, victimă a unui omor asupra unui profesor de acum 15 ani, crede că Cha Seung Won este vinovatul, creând astfel un conflict. Pan Suk muncește mult ca să afle cine este de fapt Daegu, iar în episodul 8, Pan Suk și partenerul său, Lee Eung Do (interpretat de Sung Ji Roo) ajung la concluzia că Eu Daegu e fiul fostului condamnat Eun Jin. Această scenă a stârnit hohote de râs.

Cha Seung Won a jucat perfect scenele comice, făcându-i pe telespectatori să râdă cu poftă. El s-a prezentat mereu ca fiind „legendarul Seo Pan Suk” cu o față lipsită de expresie, iar în episodul 6 a executat și dans comic, păstrând o mimică serioasă, la adunarea de la departamentul său.

Pe măsură ce povestea evoluează, Cha Seung Won află că mama lui Daegu a fost o victimă nevinovată, care a murit din cauza conflictului dintre procurori și polițiști, aceștia luptându-se pentru dreptul de a investiga, iar Pan Suk devine serios și agitat. Îi pare rău pentru Daegu, care își pierde mama, iar în ultimul episod susține o conferință de presă pentru a dezvălui adevărul, chiar dacă asta îi pune în pericol funcția de ofițer. Prin urmare, personajul lui Cha Seung Won a avut un rol important în desfășurarea acțiunii.

Imaginea este o poză de pe platourile de filmare de la înregistrările pentru ultimul episod. Zâmbetul lui Cha Seung Won, care și-a învins toate agoniile și a devenit din nou Pan Suk, lasă o impresie puternică.

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trad: Aya @ YG Family Romania

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ygfamilyromania.hitforum.ro

[2014.07.18] Cha Seung Won - Seo Pan Suk e un personaj care va rămâne în memoria mea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YG Family Romania :: YG Family :: YG NEWS-
Mergi direct la: